Undervisningsmateriale

Udsalgspris Pris 1.995,00 kr Normalpris Stykpris  pr. 

Inklusive moms.

Undervisningsmateriale der tager eleverne igennem vigtigheden af indeklima og sætter sund mad og sund luft op mod hinanden.

4 lektioner i Natur/teknik

I samarbejde med forlaget Alinea har vi udviklet undervisningsmateriale til 4 lektioner i Natur/Teknik. Undervisningsmateriale tager eleverne igennem vigtigheden af indeklima og sætter sund mad og sund luft op mod hinanden. Materialet indeholder både teori og aktiviteter.

Undervisningsmaterialet er udviklet som et led i Realdanias kampagne om Skolernes Indeklima.