Luft til læring

Udsalgspris Pris Normalpris Stykpris  pr. 

Pris inklusiv moms: 2.495 kr.

Pris eksklusiv moms: 1.995 kr.

Undervisningsmateriale der tager eleverne igennem vigtigheden af indeklima og sætter sund mad og sund luft op mod hinanden.

4 lektioner i Natur/teknik

I samarbejde med forlaget Alinea har vi udviklet undervisningsmateriale til 4 lektioner i Natur/Teknik. Undervisningsmateriale tager eleverne igennem vigtigheden af indeklima og sætter sund mad og sund luft op mod hinanden. Materialet indeholder både teori og aktiviteter.

Undervisningsmaterialet er udviklet som et led i Realdanias kampagne om Skolernes Indeklima.

.product__price { display: none; }